• Languages:
Jak dojechać?

DELEGACJA PRASKIEJ GIEŁDY NA ŚWIATOWYM KONGRESIE RYNKÓW HURTOWYCH W BARCELONIE

  • Home
  • DELEGACJA PRASKIEJ GIEŁDY NA...
7 Maj

DELEGACJA PRASKIEJ GIEŁDY NA ŚWIATOWYM KONGRESIE RYNKÓW HURTOWYCH W BARCELONIE

Delegacja Praskiej Giełdy Spożywczej pod przewodnictwem prezes PGS Agnieszki Mostowskiej uczestniczyła w 33. kongresie Światowego Stowarzyszenia  Rynków Hurtowych (WUWM), który odbył się w dniach: od 16 do 18 kwietnia 2018 r. na rynku hurtowym Mercabarna w Barcelonie, który zaopatruje 10 milionów konsumentów. W kongresie brało udział ponad stu delegatów reprezentujących rynki spożywcze z ponad trzydziestu krajów na kilku kontynentach.

W tym samym czasie odbyła się w Barcelonie 41. edycja targów spożywczych Alimentaria, które są ważnym punktem odniesienia dla światowego przemysłu spożywczego i handlu artykułami spożywczymi.

 

Tematem kongresu Światowego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych były „Rynki przyszłości – odpowiedzialne i wydajne”. Uczestnicy kongresu mieli możliwość wymiany doświadczeń w zarządzaniu rynkami hurtowymi – w sytuacji, kiedy kluczową rolę odgrywa społeczna odpowiedzialność biznesu. Prezentowane był rozwiązania mające na celu ograniczenie marnotrawienia żywności, promowanie zdrowego stylu życia, edukację w tym zakresie młodzieży oraz działania dotyczące zrównoważonego rozwoju.

 

Światowe Stowarzyszenie Rynków Hurtowych (WUWM), do którego należy Praska Giełda Spożywcza, jest organizacją non profit, której celem jest promowanie międzynarodowej wymiany informacji na temat rynków hurtowych i detalicznych w celu poprawy ich struktury, organizacji i zarządzania.

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i