• Languages:
Jak dojechać?

Festiwal Truskawki, Załuski 2011

  • Home
  • Festiwal Truskawki, Załuski 2011
25 Cze

Festiwal Truskawki, Załuski 2011

25 czerwca tego roku, na nowopowstałym boisku w Karolinowie, w gminie Załuski, odbył się pierwszy Festiwal Truskawki. W tym wydarzeniu brała udział także Praska Giełda Spożywcza, która była fundatorem nagród w konkursach odbywających się w ramach festiwalu. Gmina Załuski leży w powiecie płońskim i jest oddalona ok. 40 km. od Warszawy. Okolica ta jest nazywana mazowieckim zagłębiem truskawek, ze względu na wyjątkowo powszechną tu uprawę tych owoców. 

Festiwal Truskawki Załuski 2011 odbył się na nowym boisku w Karolinowie, które przy tej okazji miało swoje oficjalne otwarcie. Tego popołudnia wypełniło się ono po brzegi przybyłymi na to święto gośćmi. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał jej pomysłodawca i organizator wójt gminy Załuski, Pan Romuald Woźniak.

Podczas trwania festynu można było skosztować przysmaków kuchni regionalnej przy stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich ze Szczytna, Stowarzyszenia Kobiet „Karolina” z Karolinowa oraz Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Załuskach. Można też było kupić rękodzieła: biżuterię artystyczną, wyroby wikliniarskie oraz obrazy. Na tak tematycznej uroczystości, nie mogło zabraknąć tematu przewodniego imprezy, czyli truskawek. Ich różnorodne odmiany mogliśmy skosztować już przy samym wejściu, do czego konsekwentnie zachęcali organizatorzy.

Imprezie towarzyszył szereg atrakcji i wydarzeń, z których większość odbywała się na dużej scenie ustawionej pośrodku boiska. Pierwsza część widowiska poświęcona była najmłodszym, wystąpiły dzieci z przedszkola „Mały Miś” oraz krasnal Piksel, znany z programu TVP1. W tym samym czasie rozgrywano zawody siłaczy zorganizowane przez Ludowy Klub Sportowy „Korona – Karolinowo”. Kolejnym elementem repertuaru był występ Ludowego Zespołu Artystycznego „Płońsk” oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia”, prowadzonej przez kapelmistrza Leszka Kalkowskiego. Orkiestra zagrała bardzo ciekawe aranżacje popularnych utworów muzyki pop, a uroku koncertowi dodawał występ mażoretek. Zaraz po tej uczcie dla oka i ucha wręczono odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane i wręczane przez przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas trwania imprezy odbywał się konkurs kulinarny „Inspiracje Truskawkowe”, turniej w szypułkowaniu truskawek oraz konkurs na najładniejsze stoisko. Jednym z fundatorów nagród dla zwycięzców i wyróżnionych była Praska Giełda Spożywcza.

Ciekawy i długo oklaskiwany, był występ artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej i scen warszawskich zatytułowany „Od klasyki do rozrywki”. Po tak niezwykłej rozgrzewce przyszedł czas na główną atrakcję wieczoru, koncert zespołu „Bene”, który swoimi włoskimi i greckimi przebojami poderwał zebranych gości do tańca. Wieńcząca pierwszy Festiwal Truskawki dyskoteka pod gwiazdami trwała w najlepsze do późnej nocy, a o godzinie 22:00 odpalono pokaz sztucznych ogni.

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i