Nie posiadasz Flash Player'a lub posiadana przez Ciebie wersja jest za stara. Pobierz najnowszą wersję Flash Player'a

Praska Giełda Spożywcza wita na swoich stronach. Celem naszej działalności jest stworzenie rynku, który zgromadzi szerokie grono hurtowni artykułów spożywczych i gastronomicznych, funkcjonujących w obrębie miasta stołecznego Warszawa. Pragniemy zapewnić Państwu dostęp do artykułów takich jak mięso, owoce, warzywa, świeże ryby czy wędliny w jak najkorzystniejszych cenach. Jesteśmy przekonani, że zaopatrzenie sklepów spożywczych i gastronomii oferowane przez hurtownie działające na naszej Giełdzie spełni Państwa oczekiwania.

 • Zenon Daniłowski, PGS: Rozwój sieci handlowych będzie miał swoje granice 17 Października 2016

  - Pogłoski o śmierci małego handlu i hurtu są przesadzone. Uważam, że rozwój sieci handlowych będzie miał swoje granice. Tak jak rozwój hipermarketów, które 15 lat temu królowały w naszym kraju. Dzisiaj to już przeszłość. Podobnie może być w przypadku produktów typu private label i sklepów, które je oferują. W dłuższej perspektywie nie widzę z ich strony dużego zagrożenia dla drobnych czy średnich producentów, a także dla drobnego handlu i gastronomii. W naturze człowieka jest poszukiwanie nowości, czegoś, co odbiega nieco od standardu. Ta ciekawość będzie nas prowadziła w inne miejsca niż sklepy wystawiające wystandaryzowane produkty- mówi Zenon Daniłowski, przewodniczący rady nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej.

 • Praska Giełda Spożywcza zapowiada inwestycje. Wyda 30 mln zł na budowę magazynów 17 Października 2016

  - Naszym założeniem jest to, aby przez giełdę przepływało więcej towarów niż do tej pory. Szacujemy, że na terenie giełdy mamy około 30 tys. miejsc paletowych. Tyle palet w halach giełdy mogą umieścić wszyscy nasi operatorzy. To jest pewna bariera rozwoju, nie ma także miejsca na trzymanie zapasu buforowego oraz na kompletowanie towaru. Dlatego obecnie trwają prace nad projektem wybudowania na terenie naszej giełdy nowoczesnych magazynów - mówi Zenon Daniłowski, przewodniczący rady nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej.

 • Praska Giełda Spożywcza zapowiada inwestycje 13 Października 2016

  - Obecnie trwają prace nad projektem wybudowania na terenie naszej giełdy nowoczesnych magazynów. Planujemy wybudować około 20 tys. metrów kw. nowoczesnego magazynu o wysokości 12 metrów. W części tego magazynu znajdą się chłodnie, będzie też miejsce na kompletację towaru – mówi Zenon Daniłowski, prezes Praskiej Giełdy Spożywczej.

 • Wstrzymanie pobierania podatku handlowego 19 Października 2016

  Rząd wstrzymał pobieranie podatku od sprzedaży detalicznej. Podatek miał wejść w życie 1 września 2016 r., jednakże natrafił na sprzeciw Komisji Europejskiej.

 • Podatek handlowy od dużych sklepów 29 Lipca 2016

  Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, przyjęta przez parlament, zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od handlu – 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku będzie więc wynosić 204 mln zł. Oznacza to, że zdecydowana większość sklepów w ogóle nie będzie tego podatku płaciła.

 • Żywność polska będzie w handlu łatwo rozpoznawalna 20 Czerwca 2016

  Stworzony zostanie znak „Produkt Polski”, który umożliwi znakowanie wszystkich produktów wytwarzanych z polskich składników i na terenie Polski. Nowe logo zastąpi siedem oznaczeń używanych obecnie. Uprawnieni do niego będą decydowali sami, czy zechcą go używać.