Nie posiadasz Flash Player'a lub posiadana przez Ciebie wersja jest za stara. Pobierz najnowszą wersję Flash Player'a

Praska Giełda Spożywcza wita na swoich stronach. Celem naszej działalności jest stworzenie rynku, który zgromadzi szerokie grono hurtowni artykułów spożywczych i gastronomicznych, funkcjonujących w obrębie miasta stołecznego Warszawa. Pragniemy zapewnić Państwu dostęp do artykułów takich jak mięso, owoce, warzywa, świeże ryby czy wędliny w jak najkorzystniejszych cenach. Jesteśmy przekonani, że zaopatrzenie sklepów spożywczych i gastronomii oferowane przez hurtownie działające na naszej Giełdzie spełni Państwa oczekiwania.

  • Żywność polska będzie w handlu łatwo rozpoznawalna 20 Czerwca 2016

    Stworzony zostanie znak „Produkt Polski”, który umożliwi znakowanie wszystkich produktów wytwarzanych z polskich składników i na terenie Polski. Nowe logo zastąpi siedem oznaczeń używanych obecnie. Uprawnieni do niego będą decydowali sami, czy zechcą go używać.

  • Najwięcej wydajemy na produkty spożywcze 13 Czerwca 2016

    Sprzedaż żywności i napojów bezalkoholowych w Polsce stanowiła 23,2 proc. wartości sprzedaży detalicznej wszystkich towarów ogółem – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za rok 2015. W liczbach bezwzględnych wynosiła ona ponad 157 mld zł – czyli ponad 4 tys. zł rocznie na 1 mieszkańca.

  • Sprzedaż owoców i warzyw w Polsce - jak zmieniają się preferencje klientów? 6 Czerwca 2016

    Świeżość jest podstawowym kryterium przy wyborze warzyw i owoców, na co wskazuje 80 proc. kupujących. Kolejnym czynnikiem, ważnym dla 53 proc. konsumentów jest cena. Istotnym kryterium zakupu jest także polskie pochodzenie tych produktów – wynika z raportu „Zmiany preferencji Polaków w zakresie konsumpcji żywności”, przygotowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z firmą badawczą GfK.