Nie posiadasz Flash Player'a lub posiadana przez Ciebie wersja jest za stara. Pobierz najnowszą wersję Flash Player'a

Praska Giełda Spożywcza wita na swoich stronach. Celem naszej działalności jest stworzenie rynku, który zgromadzi szerokie grono hurtowni artykułów spożywczych i gastronomicznych, funkcjonujących w obrębie miasta stołecznego Warszawa. Pragniemy zapewnić Państwu dostęp do artykułów takich jak mięso, owoce, warzywa, świeże ryby czy wędliny w jak najkorzystniejszych cenach. Jesteśmy przekonani, że zaopatrzenie sklepów spożywczych i gastronomii oferowane przez hurtownie działające na naszej Giełdzie spełni Państwa oczekiwania.

 • Praska Giełda Spożywcza partnerem targów 4 Listopada 2016

  25 listopada na stadionie PGE Narodowym odbędzie się kolejna edycja targów "Orzeł Dystrybucji FMCG". Już ponad 70 wystawców z całej Polski zaprezentuje swoje produkty i usługi! Ponadto w gronie odwiedzających targi znajdą się przedstawiciele ponad 1500 hurtowni i około 400 sieci sklepów z branży spożywczej i kosmetycznej. Podczas imprezy odbędą się także panele dyskusyjne związane z branżą kupiecką, m. in. "Sprzedaż produktów po zaniżonych cenach w zagranicznych dyskontach" oraz " Handel w niedziele i święta".

  Organizatorem wydarzenia jest Media Direct Sp. z o.o. (przy współpracy z GK Group), wydawca miesięczników: "Magazyn Życie Handlowe", "Magazyn Kosmetyki" oraz "TOP OFERTY".

  Partnerem wydarzenia jest Praska Giełda Spożywcza

 • Zenon Daniłowski, PGS: Rozwój sieci handlowych będzie miał swoje granice 17 Października 2016

  - Pogłoski o śmierci małego handlu i hurtu są przesadzone. Uważam, że rozwój sieci handlowych będzie miał swoje granice. Tak jak rozwój hipermarketów, które 15 lat temu królowały w naszym kraju. Dzisiaj to już przeszłość. Podobnie może być w przypadku produktów typu private label i sklepów, które je oferują. W dłuższej perspektywie nie widzę z ich strony dużego zagrożenia dla drobnych czy średnich producentów, a także dla drobnego handlu i gastronomii. W naturze człowieka jest poszukiwanie nowości, czegoś, co odbiega nieco od standardu. Ta ciekawość będzie nas prowadziła w inne miejsca niż sklepy wystawiające wystandaryzowane produkty- mówi Zenon Daniłowski, przewodniczący rady nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej.

 • Rolnik będzie mógł sprzedać żywność własnego wyrobu 21 Listopada 2016

  Sejm przyjął ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. W myśl nowych przepisów rolnik będzie mógł sprzedać produkty przez siebie przetworzone – bez konieczności zakładania firmy. Przychody z tego tytułu do wysokości 20 tys. zł rocznie będą zwolnione z podatku.

 • Koniec ekspansji dyskontów 14 Listopada 2016

  Przed kilku laty skończyła się w krajowym handlu dominacja hipermarketów. Obecnie już rysuje się perspektywa, że w niedalekiej przyszłości załamanie sprzedaży nastąpi także w sklepach dyskontowych.

 • Wstrzymanie pobierania podatku handlowego 19 Października 2016

  Rząd wstrzymał pobieranie podatku od sprzedaży detalicznej. Podatek miał wejść w życie 1 września 2016 r., jednakże natrafił na sprzeciw Komisji Europejskiej.