• Languages:
Jak dojechać?

Dyrektor Janusz Dąbrowski uczestnikiem dyskusji panelowej na Forum Rynku Spożywczego

  • Home
  • Dyrektor Janusz Dąbrowski uczestnikiem...
23 Lis

Dyrektor Janusz Dąbrowski uczestnikiem dyskusji panelowej na Forum Rynku Spożywczego

− Integracja handlu hurtowego jest konieczna ze względu na procesy dokonujące się w handlu detalicznym, który się cały czas konsoliduje – powiedział dyrektor Praskiej Giełdy Spożywczej Janusz Dąbrowski podczas dyskusji panelowej „Nowa wizja dystrybucji – możliwe scenariusze dla handlu hurtowego”, która odbyła się w ramach X edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie.

 

W debacie – którą poprzedziła prezentacja prof. Urszuli Kłosiewicz-Góreckiej – uczestniczyli ponadto: prowadzący Andrzej Wojciechowicz – prezes FMCG Business Consulting, Krzysztof Tokarz – prezes PPHU Specjał, Krzysztof Karpa – wiceprezes WR-SRH Bronisze, Andrzej Faliński – ekspert rynku handlu detalicznego oraz Jakub Włodek – właściciel Regiohurt.pl.

 

Podkreślono m.in., że rynki hurtowe cechuje różnorodność i bogactwo oferty, co świadczy na korzyść ich siły i przewagi. Ich celem jest tworzenie optymalnych warunków dla handlu dla wszystkich biorących udział w wymianie towarowej. Gdy oni się rozwijają – rozwija się też handel hurtowy.

 

Dyrektor Janusz Dąbrowski wyraził pogląd, że niewielkie hurtownie będą mogły istnieć jedynie na rynkach lokalnych, natomiast w aglomeracjach miejskich integracja jest koniecznością. Zwrócił uwagę, że na Praskiej Giełdzie Spożywczej w szczytowym okresie było ponad 160 hurtowników, a obecnie jest ich jedynie 70. Wejście tzw. dużych graczy spowodowało, że część hurtowni musiała się wyspecjalizować, część zmieniła profil np. na segment rynku opakowań. Obecnie coraz bardziej liczy się skala działalności, ona bowiem decyduje o sile w rozmowach z producentami, a cena decyduje o racji bytu danej hurtowni.

 

Obszerną relację z tego wydarzenia można znaleźć pod linkiem: http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/nowa-wizja-dystrybucji-mozliwe-scenariusze-dla-kanalu-hurtowego-pelna-relacja,151526.html

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i