fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Amido sp. j. Iwona i Marian Dąbrowscy

  • Home
  • Amido sp. j. Iwona...
21 cze

Amido sp. j. Iwona i Marian Dąbrowscy

Hurtownia Amido handluje na Praskiej Giełdzie Spożywczej od 1992 roku, zajmując się dystrybucją produktów ogólnospożywczych. Do tych produktów należą m.in. woda, napoje, soki, słodycze, przekąski, produkty sypkie, konserwy… – wszystko to, co jest do jedzenia, a nie wymaga lodówki i konieczności zachowania krótkich terminów przydatności do spożycia. Firma Amido prowadzi swoją działalność w hali, na powierzchni 2300 metrów kwadratowych.

Na szeroki asortyment hurtowni Amido składa się z około cztery tysiące indeksów. Z uwagi na różnorodność i bogactwo asortymentu hurtownia ma wielu dostawców, którzy pochodzą właściwie z całego kraju. W zdecydowanej większości to oni sami dostarczają towar na Praską Giełdę do zamawiającej go hurtowni Amido. Wśród dostawców są zarówno producenci, pośrednicy jak i dystrybutorzy.

Klientami hurtowni są przede wszystkim sklepy i mniejsze hurtownie spożywcze. Klienci pochodzą zasadniczo z Mazowsza – głównie zaś z Warszawy i z miejscowości podwarszawskich. W przypadku klientów detalicznych, czyli sklepów – większość z nich znajduje się w promieniu około 50 kilometrów od Praskiej Giełdy Spożywczej. Nieco inaczej jest z klientami hurtowymi, zainteresowanymi ofertą hurtowni Amido. Część z nich jest zlokalizowana nawet 150–200 kilometrów od stolicy.

Większość produktów firma Amido sprzedaje swoim klientom na Praskiej Giełdzie. Dystrybucję pozostałego wolumenu produktów, do siedziby klienta, prowadzi przy pomocy dziewięciu własnych pojazdów – z których sześć to samochody dostawcze, a trzy to samochody ciężarowe Te drugie dowożą towar na większe odległości – głównie do lokalnych hurtowni.

Hurtownia Amido prowadzi także działalność eksportową – konkretnie do Wielkiej Brytanii, gdzie do kilku polskich handlowców w okolicach Londynu wysyła około 10 palet produktów tygodniowo – głównie słodyczy.

Firma hurtowa Amido handluje na Praskiej Giełdzie Spożywczej od poniedziałku do piątku w godzinach – od 5:00 do 16:30 oraz w soboty, w godzinach – od 5:0 do 12:00. Hurtowna Amido będzie miała wkrótce własną stronę internetową.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i