fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Giełda

Opis rynku

Praska Giełda Spożywcza to jeden z największych rynków hurtowych w Polsce. Usytuowana w Ząbkach, na granicy z warszawską Pragą – znajduje się w odległości zaledwie 7 kilometrów od centrum Stolicy.

Obecnie Praska Giełda Spożywcza to:
11 ha
powierzchnia użytkowa
4,6 ha
powierzchnia handlowa zabudowana
100
liczba producentów i dystrybutorów wynajmujących teren dla handlu
30 m2- 2 500 m2
powierzchnia handlowa przeznaczona dla jednego operatora
100-500
liczba producentów, prowadzących w zależności od pory roku sprzedaż ze środków transportu
2 500 do 4 000
liczba kupców, dokonujących codziennie zakupów dla detalu, drobnego hurtu i gastronomii
15 000
szacunkowa minimalna liczba stałych klientów
1 000 t
dzienna wielkość masy towarowej w obrocie
5 500 000 zł
wartość dziennego obrotu artykułami spożywczymi
61 %
wskaźnik liczby sklepów z prawobrzeżnej Warszawy i Śródmieścia, zaopatrujących się w mięso i nabiał

Misją Praskiej Giełdy Spożywczej jest tworzenie i doskonalenie nowoczesnego hurtowego rynku zaopatrzenia dla handlu detalicznego i gastronomii.

Od rozpoczęcia swej działalności w 1991 r. do chwili obecnej Praska Giełda Spożywcza zajmuje znaczące miejsce w strukturze dystrybucji artykułów spożywczych w Warszawie oraz promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Stolicy. Stanowi ona bazę zaopatrzenia dla tysięcy sklepów detalicznych, drobnego hurtu, restauracji oraz punktów zbiorowego żywienia.

Handel na Giełdzie skupia się głównie w sektorach: mięso i jego przetwory, nabiał, owoce i warzywa oraz pozostałe artykuły spożywcze. Rynek Praskiej Giełdy Spożywczej charakteryzuje się wysoką częstotliwością zakupów, szybką rotacją towarów oraz płatnością gotówkową.

Praska Giełda Spożywcza należy do Stowarzyszenia Rynków Hurtowych w Polsce. W jego ramach działa na rzecz pozyskania środków unijnych dla rozwoju i modernizacji tego kanału dystrybucji. Giełda jest również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Rynków Hurtowych.

Rynki hurtowe w Europie Zachodniej są synonimem wysokiej jakości. Wprowadzają własne certyfikaty, a produkty z nich pochodzące są uznawane za artykuły o najwyższej jakości. Praska Giełda Spożywcza stawia sobie za cel, aby dzięki jej pośrednictwu, oferowane produkty były konkurencyjne cenowo i reprezentowały europejskie standardy jakościowe.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i