fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

BIEGI PRZEŁAJOWE dzieci i młodzieży wspierane przez Praską giełdę spożywczą

  • Home
  • BIEGI PRZEŁAJOWE dzieci i...
8 wrz

BIEGI PRZEŁAJOWE dzieci i młodzieży wspierane przez Praską giełdę spożywczą

 Jesienne Biegi Przełajowe w Ząbkach wystartowały po raz pierwszy w rok po powstaniu Praskiej Giełdy Spożywczej. Stały się odtąd doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną wzbudzającą masowe zainteresowanie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Organizację tych biegów Praska Giełda Spożywcza wspiera od wielu lat.

 

W tegorocznej XXVII edycji tych biegów, zorganizowanych w ząbkowskim parku im. Michała Szuberta, wzięło udział kilkuset uczniów ząbkowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz absolwentów tych szkół. W swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, a także ze wskazaniem szkoły, którą reprezentują – rywalizowali na różnych dystansach.

Największym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się, a zarazem największą atrakcję imprezy stanowiły biegi rodzinne: bieg malucha z opiekunem, osobno z mamą i z tatą, oraz sztafety rodzinne. Szczególne uznanie należy się rodzicom, którzy dają przykład swoim pociechom, spędzając z nimi wolny czas na aktywności fizycznej.

Każdemu uczestnikowi zawodów, który ukończył swój bieg, Praska Giełda zapewniła kartonik soku i słodycze.

Biegi przełajowe, rozgrywane jesienią w Ząbkach, są dla uczniów pierwszym etapem międzyszkolnej rywalizacji sportowej, w której ząbkowskie placówki edukacyjne zajmują zazwyczaj czołowe miejsca w powiecie wołomińskim i w województwie mazowieckim.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i