fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

BIEGI PRZEŁAJOWE w Ząbkach ze wsparciem PRASKiej GIEŁDy SPOŻYWCZej

  • Home
  • BIEGI PRZEŁAJOWE w Ząbkach...
15 wrz

BIEGI PRZEŁAJOWE w Ząbkach ze wsparciem PRASKiej GIEŁDy SPOŻYWCZej

Jesienne Biegi Przełajowe w Ząbkach wystartowały po raz pierwszy niespełna rok po powstaniu Praskiej Giełdy Spożywczej. Stały się odtąd doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną wzbudzającą masowe zainteresowanie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Organizację tych biegów Praska Giełda Spożywcza wspiera od wielu lat.

 

W tegorocznej XXVIII edycji tych biegów, organizowanych w ząbkowskim parku im. Michała Szuberta, wzięło udział kilkuset uczniów ząbkowskich szkół podstawowych, absolwenci tych szkół, rodzice uczniów biegających wespół z dziećmi, jak również inni dorośli mieszkańcy. W swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, a także ze wskazaniem szkoły, którą reprezentują – rywalizowali na różnych dystansach.

Największym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się, a zarazem największą atrakcję imprezy stanowiły biegi rodzinne: bieg malucha z opiekunem, osobno z mamą i z tatą, oraz sztafety rodzinne. Szczególne uznanie należy się rodzicom, którzy dają przykład swoim pociechom, spędzając z nimi wolny czas na aktywności fizycznej.

Każdemu uczestnikowi zawodów, który ukończył swój bieg, Praska Giełda zapewniła kartonik soku i słodycze.

Biegi przełajowe, rozgrywane z początkiem jesieni w Ząbkach, są dla uczniów pierwszym etapem międzyszkolnej rywalizacji sportowej, w której ząbkowskie placówki edukacyjne zajmują zazwyczaj czołowe miejsca w powiecie wołomińskim i na Mazowszu.

 

 

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i