fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Biegi przełajowe ze wsparciem praskiej giełdy spożywczej

  • Home
  • BIEGI PRZEŁAJOWE ZE WSPARCIEM...
7 paź

Biegi przełajowe ze wsparciem praskiej giełdy spożywczej

Jesienne Biegi Przełajowe w Ząbkach wystartowały po raz pierwszy niespełna rok po powstaniu Praskiej Giełdy Spożywczej. Stały się odtąd doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną wzbudzającą masowe zainteresowanie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Organizację tych biegów Praska Giełda Spożywcza wspiera od wielu lat.

W tegorocznej XXIX edycji Jesiennych Biegów Przełajowych, organizowanych w ząbkowskim parku im. Michała Szuberta przez Urząd Miasta w Ząbkach i Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Kochanowskiego (ubiegłoroczna edycja ze względów epidemicznych się nie odbyła), wzięło udział kilkaset uczniów ząbkowskich szkół podstawowych, absolwenci tych szkół, rodzice uczniów biegających wespół z dziećmi, jak również inni dorośli mieszkańcy Ząbek. W swoich kategoriach wiekowych, z podziałem na płeć, a także ze wskazaniem szkoły, którą reprezentują – rywalizowali na różnych dystansach.

Największym powodzeniem wśród uczestników cieszyły się, a zarazem największą atrakcję imprezy stanowiły biegi rodzinne: bieg malucha z rodzicem – osobno z mamą i z tatą – oraz sztafety rodzinne. Szczególne uznanie należy się rodzicom, którzy dają przykład swoim pociechom, spędzając z nimi wolny czas na aktywności fizycznej.

Biegi przełajowe, rozgrywane z początkiem jesieni w Ząbkach, są też dla uczniów pierwszym etapem międzyszkolnej rywalizacji sportowej, w której ząbkowskie placówki edukacyjne zajmują zazwyczaj czołowe miejsca w powiecie wołomińskim i na Mazowszu.

Każdemu uczestnikowi zawodów, który ukończył swój bieg, Praska Giełda Spożywcza w ramach regeneracji po biegu zapewniła sok w kartoniku i słodki batonik.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i