fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Domowi Dziecka w Michalinie

  • Home
  • Domowi Dziecka w Michalinie
7 gru

Domowi Dziecka w Michalinie

Praska Giełda Spożywcza w Ząbkach zorganizowała po raz czwarty – wspólnie z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym – akcję charytatywną „Dar Serca”. Polega ona na przekazywaniu artykułów spożywczych do wybranych domów dziecka na Mazowszu, które jest połączone z atrakcyjnym spotkaniem wychowanków tych domów z osobami pracującymi w telewizji i znanymi ze szklanego ekranu. 

Z ładunkiem około pół tony produktów spożywczych – makaronów od „Makaronów Polskich” oraz dań gotowych od „Stoczka” – w sobotę 6 grudnia 2008 r. ekipa Praskiej Giełdy Spożywczej, z dyrektorem Januszem Dąbrowskim na czele, udała się do Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Michalinie k. Józefowa. Ekipie towarzyszył Piotr Urbaniak – przedstawiciel firmy „Marpol”, jednej z darczyńców produktów, uczestniczącej w akcji drugi rok z rzędu.

Do placówki przybyli również dziennikarze Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego – z szefową redakcji Ewą Sumisławską oraz popularną prezenterką Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego Miłką Skalską. Obecna była także reporterka Katarzyna Radzimirska oraz operator Grzegorz Drabkowski. Przybyła także dziennikarka telewizyjna i pisarka książek dla dzieci Małgorzata Piekarska – autorka m.in. „Klasy pani Czajki”.

Wśród przybyłych gości obecni byli: wicedyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Bożena Żelazowska, burmistrz Józefowa [Imię i Nazwisko?] z żoną Elżbietą, wiceburmistrz Marek Banaszek oraz dyrektor PCPR Małgorzata Woźnicka. Przybyłych gości przywitała dyrektor ośrodka Kazimiera Wysocka.

W tym dniu najważniejsze były dzieci, toteż goście honorowi zgodnie zasiedli na mniej eksponowanych miejscach, skromnie… pod ścianą. Najmłodsi przygotowali zebranym gorąco przyjęty krótki występ wokalny, a potem… potem już były prezenty. Każde z 25 obdarowanych dzieci otrzymało torbę wypełnioną łakociami

Placówka wychowawcza, którą odwiedzili przedstawiciele Praskiej Giełdy Spożywczej, umieszczona jest w dwóch budynkach: w starszym „Bratoszewie” przebywa 32 wychowanków a w drugim ok. 100. Starszy funkcjonuje od września 1945 r., a jego pierwszymi wychowankami były sieroty, których rodzice zginęli w powstaniu warszawskim. Nazwa „Bratoszewo” nawiązuje do braterskiej atmosfery, jaka się wytworzyła między dziećmi powstańców.

Wychowankowie powitali gości wierszem i piosenką o św. Mikołaju. Każde z dzieci i młodzieży otrzymało od Praskiej Giełdy Spożywczej paczkę z książką oraz ze słodyczami i owocami. Za owoce dziękujemy operatorom: panu Antonio Cucci oraz panu Włodzimierzowi Gryciukowi. Od telewizji regionalnej wychowankowie otrzymali ciepłe czapki, szaliki i rękawiczki. Małgorzata Piekarska rozdała dzieciom swoje książki, do których wpisała osobiste dedykacje.

Gdy już wszyscy wychowankowie otrzymali słodkie upominki i rozładowali samochód z artykułami spożywczymi – spotkali się przy bożonarodzeniowej choince. Redaktor Miłka Skalska była zasypywana licznymi pytaniami o tajniki pracy w telewizji, życie prywatne oraz upodobania. Dzieci opowiadały o swoich świątecznych marzeniach: rowerze, komputerze czy sterowanym samochodzie; ale największym marzeniem dla większości z nich był… powrót do rodzinnego domu.

Wychowankowie mieli okazję znaleźć się na planie zdjęciowym do głównego wydania Kuriera Mazowieckiego oraz zapoznać się z kamerą. Na zakończenie spotkania dzieci zaprosiły gości do zwiedzenia swoich pokojów.

Dary z Praskiej Giełdy w postaci produktów spożywczych stanowiły dla Domu Dziecka istotną pomoc. Dzięki nim, pieniądze zamiast na żywność można było wydać na ubrania czy przybory szkolne.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i