fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Dwadzieścia osiem lat minęło…

  • Home
  • DWADZIEŚCIA OSIEM LAT MINĘŁO…
19 wrz

Dwadzieścia osiem lat minęło…

Praska Giełda Spożywcza obchodzi w tym roku 28-lecie swojego istnienia. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji „Na Skrajnej” zgromadziła grono kilkuset gości. Przybyli działający na jej terenie operatorzy, ich dostawcy oraz klienci. Obecni byli przedstawiciele instytucji współpracujących z Praską Giełdą, reprezentanci marszałka województwa mazowieckiego, jak również władze miasta Ząbki, gdzie Praska Giełda Spożywcza prowadzi swoją działalność.

Przed oficjalnym powitaniem gości, miał miejsce występ młodzieży ze Szkoły Tańca Darii Sadowskiej, działającej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ząbkach. Dziewczęta zaprezentowały widowiskowe figury różnych stylów tańca nowoczesnego, opracowane przez kierowniczkę zespołu Darię Sadowską.

Zwracając się do uczestników uroczystości Zenon Daniłowski przypomniał, że Praska Giełda Spożywcza w chronologicznym przekroju swojej aktywności przechodziła etapy rozwoju równolegle do postępów transformacji gospodarczej w Polsce – szczególnie w zakresie handlu artykułami spożywczymi. Na tym jednak nie poprzestaje. Intensywnymi inwestycjami w roku przyszłym pragnie odpowiedzieć na nowe oczekiwania rynku w zakresie składowania i logistyki dystrybucji produktów spożywczych. Podkreślił przy tym, że rozszerzająca się perspektywa biznesowa nie stoi bynajmniej w sprzeczności z faktem, że firma mocno wrosła w rzeczywistość miasta, na terenie którego działa. Jej rozliczne inicjatywy są zwrócone na potrzeby społeczności lokalnej, a operatorzy i pracownicy z Praskiej Giełdy z lokalnym otoczeniem firmy wiążą także coraz częściej swoje losy indywidualne i rodzinne.

Imiennie Zenon Daniłowski przywitał burmistrz miasta Ząbki Małgorzatę Zyśk, przedstawicielkę marszałka województwa mazowieckiego Emilię Oleksiak, przedstawicielkę samorządu mazowieckiego Bożenę Żelazowską i przewodniczącego rady miasta w Ząbkach Waldemara Stacherę.

Burmistrz Małgorzata Zyśk podziękowała Praskiej Giełdzie Spożywczej i działającym na jej terenie operatorom za „wspaniałą pracę na rzecz społeczności lokalnej”. Przyznała, że „bez przedsiębiorców, którzy są motorem napędowym życia miasta i pracy w mieście nie rozwijałoby się ono tak dynamicznie, jak ma to miejsce obecnie”. Przekazała na ręce Zenona Daniłowskiego jubileuszowy grawerton z podziękowaniem od władz miasta za pracę na rzecz rozwoju firmy.

Z kolei Emilia Oleksiak, przedstawicielka marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika przekazała list okolicznościowy od Marszałka, który pogratulował Giełdzie dotychczasowych sukcesów i osiągnięć – życząc dalszego rozwoju, poszerzania oferty i nawiązywania nowych, cennych kontaktów handlowych.

Następnie odbyło się wręczenie laurów właścicielom hurtowni, wyróżnionym przez kupców w tegorocznym plebiscycie „Hurtownia Przyjazna Klientowi”. Laury zwycięzcom plebiscytu przeprowadzonego w tym roku po raz jedenasty, wręczyli: burmistrz miasta Ząbki Małgorzata Zyśk przewodniczący rady nadzorczej PGS Zenon Daniłowski oraz prezes Praskiej Giełdy Spożywczej Agnieszka Mostowska.

Ideą współzawodnictwa między hurtowniami jest uhonorowanie wyróżniających się operatorów PGS, a celem plebiscytu jest mobilizowanie operatorów do podnoszenia jakości obsługi oraz docenienie roli klientów na Praskiej Giełdzie. W tegorocznym konkursie swoje głosy na 44 hurtownie oddało 1648 kupujących. Nagrodzeni zostali: Andrzej Burdelas, Bis-Pak, Rzepka – Makaruk, Apex, Tomas, VICAPOL, Mariusz Reda, Gonciarz i Reg-Drób. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził redaktor Zygmunt Chajzer, który wcielił się w rolę prowadzącego całą jubileuszową uroczystość.

Zenon Daniłowski pogratulował nagrodzonym oraz podziękował operatorom i pracownikom – podkreślając, że nagrody Praskiej Giełdy Spożywczej są uszanowaniem dla wszystkich pracujących na PGS. Zebranym uczestnikom jubileuszu życzył natomiast dobrej zabawy przy muzyce.

Zabawę taką z całą pewnością zagwarantował występ gwiazdy wieczoru – Michała Wiśniewskiego, lidera zespołu „Ich Troje”, razem z wokalistką Agatą Buczkowską. Koncert składający się z dwóch części wypełniły znane przeboje grupy „Ich Troje”. Uzupełnieniem oferty muzycznej wieczoru były gwarantujące dobrą rozrywkę znane i lubiane przeboje prezentowane przez didżeja Bogdana Fabiańskiego.

Wzorem lat ubiegłych odbyła się aukcja na rzecz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Ząbkach. Przedmiotem licytacji były obrazy, namalowane na szkle „witraże”, ozdobione przez młodzież metodą decoupage’u kolorowe szkatułki i małe, drewniane taborety. Nabywcy przygotowanych przez młodzież przedmiotów otrzymywali w prezencie upominki od Michała Wiśniewskiego i zespołu „Ich Troje” oraz od Zygmunta Chajzera. W wyniku licytacji dwunastu przedmiotów zebrano kwotę 9500 złotych, która będzie przeznaczona na potrzeby dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Ząbkach.

Wśród uczestników jubileuszu, którzy pozostawili w recepcji imprezy swoje wizytówki i zaproszenia, rozlosowano kosze z upominkami.

Do dyspozycji wszystkich gości przez cały wieczór były dania i napoje w bogatym wyborze, serwowane przez restaurację „Na Skrajnej”.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i