fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Dwadzieścia siedem lat minęło…

  • Home
  • Dwadzieścia siedem lat minęło…
25 paź

Dwadzieścia siedem lat minęło…

Praska Giełda Spożywcza obchodzi 27-lecie swojego istnienia. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji „Na Skrajnej” zgromadziła grono kilkuset gości. Przybyli działający na jej terenie operatorzy, ich dostawcy oraz klienci. Obecni byli także przedstawiciele instytucji współpracujących z Praską Giełdą, jak również władze miasta Ząbki, gdzie  Praska Giełda Spożywcza prowadzi swoją działalność.

Przed oficjalnym powitaniem gości, miał miejsce występ młodzieży ze Szkoły Tańca Darii Sadowskiej, działającej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ząbkach. Dziewczęta zaprezentowały widowiskowe figury tańca nowoczesnego, opracowane przez kierowniczkę zespołu Darię Sadowską.

  

– Cieszę się, że możemy się dzisiaj spotkać, że wśród nas są nasi hurtownicy i ich klienci, właściciele sklepów i restauracji oraz po prostu przyjaciele – powitał zgromadzonych Zenon Daniłowski, założyciel Praskiej Giełdy Spożywczej i przewodniczący jej rady nadzorczej. Nawiązując do zmieniających się okoliczności prowadzenia działalności handlowej stwierdził, że obecnej sytuacji handel stawia wyższe wymagania niż dawniej, trzeba go bowiem prowadzić w warunkach nadprodukcji – jest w związku z tym prawdziwą sztuką! Ale istotne jest także coś innego: „Tyle razy podkreślałem, dla mnie najważniejsze jest to, że Państwo jesteście naszymi lojalnymi klientami. Bardzo jestem z tego dumny” – powiedział Zenon Daniłowski, zwracając się przede wszystkim do działających na co dzień na Praskiej Giełdzie przedstawicieli firm hurtowych.

Zenon Daniłowski osobno powitał obecnych na uroczystości gości honorowych: mieszkającego w Ząbkach posła Piotra Uścińskiego, zastępczynię burmistrza Ząbek Małgorzatę Zyśk oraz Witolda Naturskiego z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

Następnie odbyło się wręczenie laurów właścicielom hurtowni, wyróżnionym przez kupców w corocznym plebiscycie „Hurtownia Przyjazna Klientowi”. Laury zwycięzcom tegorocznego jubileuszowego, przeprowadzonego po raz dziesiąty plebiscytu, wręczyły: zastępczyni burmistrza miasta Ząbki Małgorzata Zyśk oraz prezes Praskiej Giełdy Spożywczej Agnieszka Mostowska.

Ideą współzawodnictwa między hurtowniami jest uhonorowanie wyróżniających się operatorów PGS, a celem plebiscytu jest mobilizowanie operatorów do podnoszenia jakości obsługi oraz docenienie roli klientów na Praskiej Giełdzie. W tegorocznym konkursie swoje głosy na 64 hurtownie oddało 1648 kupujących. Nagrodzeni zostali: Zakłady Mięsne Zbyszko, Rzepka – Makaruk, Bis-Pak, Apex, Alosa, Tomas, Gonciarz, EJART i Reg-Drób. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził redaktor Zygmunt Chajzer, który zresztą wcielił się w rolę prowadzącego całą jubileuszową uroczystość.

Zastępczyni burmistrza Małgorzata Zyśk podziękowała Praskiej Giełdzie Spożywczej i działającym na jej terenie operatorom za „wspaniałą pracę na rzecz społeczności lokalnej”. Życzyła też operatorom dalszych sukcesów, a PGS dalszego rozwoju rynku.

Pod nieobecność burmistrza miasta Ząbki Roberta Perkowskiego, prezes Zenon Daniłowski wyraził mu podziękowanie za dwanaście lat owocnej współpracy. Robert Perkowski w listopadzie bieżącego roku kończy swoją misję na stanowisku burmistrza Ząbek.

Poseł Piotr Uściński podziękował Praskiej Giełdzie za wkład w rozwój lokalnej społeczności. Odczytał także list od Jacka Sasina, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów i zarazem mieszkańca Ząbek, który podkreślił znaczącą rolę PGS w dystrybucji świeżych produktów na terenie aglomeracji warszawskiej i województwa mazowieckiego oraz aktywne uczestnictwo firmy w życiu społecznym.

Z kolei Emilia Oleksiak, przedstawicielka marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, przekazała list gratulacyjny od marszałka i dyplom uznania.

Gratulacje dla Praskiej Giełdy w imieniu starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, przekazał radny powiatowy Tomasz Kalata.

Po wystąpieniach gratulacyjnych prezes Zenon Daniłowski życzył uczestnikom uroczystego pikniku dobrej zabawy przy muzyce. Zabawę taką z całą pewnością zagwarantował występ gwiazdy wieczoru – zespołu „Jary Oddział Zamknięty” z jego liderem Krzysztofem Jary Jaryczewskim, który dał składający się z dwóch części koncert wypełniony znanymi przebojami grupy. W pełni zasłużoną sympatię za swój występ z dobył również pochodzący z Ząbek Łukasz Rosiński, znany bardziej jako Luka Rosi, który także zdołał porwać publiczność do tańca. Uzupełnieniem oferty muzycznej wieczoru były gwarantujące dobrą zabawę znane i lubiane przeboje prezentowane przez didżeja Bogdana Fabiańskiego.

Wzorem lat ubiegłych odbyła się aukcja na rzecz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Ząbkach. Przedmiotem licytacji były ozdobione pięknie przez młodzież kolorowe pudełka na domowe drobiazgi, a także zegary ścienne. Nabywcy zdobionych przez młodzież przedmiotów otrzymywali w prezencie egzemplarz książki „Chajzerów dwóch” z autografami Zyg munta i Filipa Chajzerów oraz z osobistymi dedykacjami. Zwycięzcy licytacji korzystali też z okazji do zrobienia sobie z Zygmuntem Chajzerem indywidualnych zdjęć. W wyniku licytacji dwunastu przedmiotów, na potrzeby dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Ząbkach zebrano kwotę 4700 złotych.

 

Wśród uczestników pikniku, którzy w recepcji imprezy pozostawili swoje wizytówki i zaproszenia, rozlosowano kosze z upominkami. Do dyspozycji wszystkich gości przez cały wieczór były dania w bogatym wyborze, serwowane przez restaurację „Na Skrajnej”.

 

 

 

 

 

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i