fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Jubileuszowe spotkanie na Praskiej Giełdzie Spożywczej

  • Home
  • Jubileuszowe spotkanie na Praskiej...
27 wrz

Jubileuszowe spotkanie na Praskiej Giełdzie Spożywczej

Praska Giełda Spożywcza obchodzi w tym roku 26-lecie swojej działalności. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji „Na Skrajnej” zgromadziła grono kilkuset gości. Na uroczystości przybyli działający na jej terenie operatorzy, a także ich dostawcy oraz klienci. Obecni byli też przedstawiciele instytucji współpracujących z Praską Giełdą, jak również władze miasta Ząbki – gdzie działa Praska Giełda Spożywcza – oraz liczne grono przyjaciół firmy.

 

Witając gości prowadzący spotkanie red. Zygmunt Chajzer zapowiedział występ młodzieży – z klubu tanecznego Atut&Fart. Dziewczęta zaprezentowały widowiskowe figury tańca nowoczesnego opracowane przez kierowniczkę zespołu Darię Sadowską.

Oficjalną część uroczystości otworzył Zenon Daniłowski przewodniczący rady nadzorczej oraz założyciel Praskiej Giełdy Spożywczej.

– Powstaliśmy razem z organizowaniem się w Polsce gospodarki rynkowej. Jako Praska Giełda Spożywcza oraz jak każdy z Państwa, kto prowadzi swój biznes lub wcześniej w nim funkcjonował, przeszliśmy cały cykl rozwoju polskiej gospodarki. Zaczynaliśmy od handlu bazarowego, przeszliśmy przez okres walki na promocje i ceny. Dzisiaj z kolei coraz więcej mówi się o jakości produktów w handlu. Myślę, że Praska Giełda Spożywcza za tymi trendami na polskim rynku nadąża, bo operatorzy, którzy działają na jej terenie są na rynku warszawskim ciągle konkurencyjni. Pozwólcie, że wszystkim wam serdecznie podziękuję za waszą pracę: operatorom, a także klientom, których widzę tutaj bardzo wielu. Serdecznie dziękuje również pracownikom Praskiej Giełdy Spożywczej, którzy zapewniają sprawne funkcjonowanie naszej firmy na co dzień. Życzę wszystkim Państwu dziś tu obecnym wielu sukcesów w biznesie – dodał Zenon Daniłowski na koniec swego wystąpienia.

W swoim wystąpieniu  burmistrz Ząbek Robert Perkowski podkreślił, że Praska Giełda Spożywcza zintegrowała się z miastem Ząbki i doskonale w nim funkcjonuje – stając się w istocie jednym z podmiotów, które stanowią o charakterze miasta.

Z okazji 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Ząbki, burmistrz Robert Perkowski wraz z towarzyszącym mu przewodniczącym rady miasta Wojciechem Gutem wręczyli pamiątkowe medale osobom związanym z Praską Giełdą Spożywczą, a zasłużonym dla rozwoju miasta.

Medale 50-lecia uzyskania praw miejskich otrzymali: Mirosław Morawski Dyrektor ds. Infrastruktury PGS – za istotny wkład w przygotowanie i realizację wielu inwestycji; Arkadiusz Pióro – którego hurtownia owocowo-warzywna Arpol zaopatruje liczne sklepy spożywcze w Ząbkach; Artur Teodorczyk – który oprócz hurtowej sprzedaży mięsa i wędlin za pośrednictwem własnej firmy EJART, prowadzi na terenie Ząbek kilka sklepów sprzedających produkty mieszkańcom po cenach hurtowych; a także Janusz Dąbrowski – dyrektor ds. promocji Praskiej Giełdy Spożywczej, który jest organizatorem licznych przedsięwzięć kulturalnych, aktywizujących przez lata wielotysięczną rzeszę ząbkowskich dzieci i młodzieży.

– Żyjemy tu i pracujemy dla Ząbek – powiedział w imieniu nagrodzonych Janusz Dąbrowski, dziękując władzom miasta za wyróżnienia.

Z okazji jubileuszu PGS list z pozdrowieniami oraz życzeniami sukcesów przesłał wszystkim pracownikom Praskiej Giełdzie Spożywczej minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Następnie ogłoszono wyniki i wręczono laury w dorocznym konkursie na Hurtownię Przyjazną Klientowi. Jest to plebiscyt w którym od dziewięciu lat na wybrane hurtownie swoje głosy oddają sami klienci. Ideą współzawodnictwa jest uhonorowanie operatorów PGS, a celem plebiscytu mobilizacja operatorów do podnoszenia jakości obsługi klienta oraz docenienie roli klienta.

W tegorocznym konkursie swoje głosy na 74 oddało 1648 kupujących. W wyniku rozstrzygnięcia plebiscytu, z uwzględnieniem podziału na wielkość zajmowanej powierzchni, wyróżnienia z rąk prezes Praskiej Giełdy Spożywczej Agnieszki Mostowskiej odebrały hurtownie: Zbyszko, Rzepka i Makaruk, Bis-Pak, Alosa, Apex, Tomas, Gonciarz, EJART oraz Amigo.

Po wręczeniu wyróżnień prezes Zenon Daniłowski życzył gościom dobrej zabawy. Do dyspozycji gości przez cały wieczór było bogate menu z licznymi daniami z kuchni i z grilla. Goście mogli też po raz pierwszy korzystać z nowo rozbudowanej części budynku głównego restauracji „Na Skrajnej”.

Uczestnicy jubileuszowego pikniku świetnie bawili się przy muzyce zespołu „Złoty Manam” oraz zespołu „Top One”. Warto dodać, że przebój Miasto miłości „Złotego Maanamu” plasuje się obecnie na czołowych miejscach list przebojów. Uzupełnieniem oferty muzycznej był  znany DJ Bogdan Fabiański. Nie zabrakło znanych i lubianych przebojów do tańca.

Wzorem lat ubiegłych – odbyła się również aukcja na rzecz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Ząbkach. Uczestnicy aukcji okazali się nadspodziewanie hojni.

Przedmiotem aukcji były piękne pudełka i zegary ścienne. Niepełnosprawna młodzież ozdobiła je motywami wykonanymi w technice  decoupage’u. Nabywca każdego ozdobionego przez młodzież przedmiotu dostał w prezencie egzemplarz książki „Chajzerów dwóch” – z autografami Zygmunta i Filipa Chajzerów – a  także plakat zespołu „Top One”. Do trzech z trzynastu zlicytowanych przedmiotów dodano upominki z autografami członków zespołu „Top One”. Każdy ze zwycięzców licytacji skorzystał z okazji, by zrobić sobie zdjęcie z Zygmuntem Chajzerem. W wyniku licytacji, na potrzeby dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Ząbkach zebrano kwotę 6 600 złotych – blisko dwukrotnie większą niż w roku ubiegłym.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i