fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

„Mój Rynek” – wygodne zakupy lokalnych produktów

  • Home
  • „Mój Rynek” – wygodne...
14 Cze

„Mój Rynek” – wygodne zakupy lokalnych produktów

– To właśnie na targach możemy kupić lokalne, zdrowe i tradycyjne produkty. Targowiska to miejsca pracy wielu kupców i małych producentów. Cieszę się, że, dzięki środkom unijnym,staną się one nowoczesne i przyjazne zarówno dla kupujących, jak i sprzedających – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Jak będą wyglądać targowiska po zakończeniu tych inwestycji? Zyskają przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoża. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej będą zajmować zadaszone stoiska. Każde z nich będzie także przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Targowiska zostaną podzielone na sekcje, tak aby kupującym łatwiej było znaleźć potrzebne produkty. Co najmniej połowę miejsca będą zajmować na nich produkty rolno-spożywcze. Każde targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”.

O wsparcie mogły ubiegać się gminy i związki międzygminne. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tys. mieszkańców. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i stanowić więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

Źródło: www.mazovia.pl

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i