fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Pgs partnerem xvi edycji warszawskiego święta chleba

  • Home
  • PGS PARTNEREM XVI EDYCJI...
17 paź

Pgs partnerem xvi edycji warszawskiego święta chleba

W słoneczną niedzielę 7 października 2018 roku na stołecznym Rynku Nowego Miasta odbyła się jubileuszowa XVI edycja Warszawskiego Święta Chleba, którego współorganizatorem była Praska Giełda Spożywcza. Jeden z tradycyjnych dożynkowych chlebów z rąk starostów przyjął w imieniu Praskiej Giełdy dyrektor Janusz Dąbrowski.

Celem Warszawskiego  Święta Chleba jest popularyzacja tradycji polskiej wsi, jej obrzędów związanych z chlebem oraz prezentacja tradycyjnych wyrobów kulinarnych i zespołów artystycznych. Na estradzie wystąpiły kapele i zespoły ludowe: Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wicia i Łyszkowic, Kocierzewiaki, Etiudy, Praskie Małmazyje, Krasne, Okszowiacy i Karniewiacy. Gościem specjalnym  był zespół Grey Fruit z Wrocławia, który prezentuje muzykę będącą mieszanką ska, funku i melodyjnego rocka.

Równolegle na terenie rynku odbywał się kiermasz wyrobów piekarniczych warszawskich mistrzów piekarstwa. Można było obejrzeć i kupić wyroby twórców ludowych z różnych regionów kraju. Nie zabrakło także tradycyjnych produktów spożywczych: miodów, wędlin, przetworów owocowych, piwa kozicowego czy serów.

Warszawskie Święto Chleba poprzedziła uroczysta Msza święta w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej, podczas której zostały poświęcone tradycyjne chleby obrzędowe przygotowane przez piekarzy z Warszawskiego Cechu i Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej. Po nabożeństwie na Rynek Nowego Miasta ruszył kolorowy korowód z wieńcami i chlebami. Tam nastąpiło wręczenie chlebów organizatorom Warszawskiego Święta Chleba. Atrakcje Święta Chleba, którym sprzyjała pogoda, zgromadziły tysiące warszawiaków i przyjezdnych.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i