fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

PPUH Mark M. i K. Szczęsny Sp. j.

21 lip

PPUH Mark M. i K. Szczęsny Sp. j.

Działająca na Praskiej Giełdzie Spożywczej hurtownia ryb i produktów rybnych Mark sprzedaje swój towar w Ząbkach dopiero od trzech lat. Słowo „swój” ma tu szczególne znaczenie, ponieważ firma jest jednocześnie producentem tego, co sprzedaje.

Hurtownia funkcjonująca w hali na powierzchni 220 m2 – gdzie ma chłodnię, mroźnię i magazyn konserw – kieruje swoją ofertę do wyspecjalizowanych placówek zajmujących się detaliczną sprzedażą produktów rybnych, sklepów spożywczych i do sektora HoReCa. W ofercie stałej ma ryby mrożone, świeże, wędzone, konserwy rybne, owoce morza, przetwory rybne – w tym m.in. marynaty, sałatki rybne, śledzie solone.

Klientami hurtowni rybnej Mark są sklepy, restauracje, firmy cateringowe, a także duże przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego oraz hurtownie. Mark prowadzi dystrybucję do specjalistycznych sklepów rybnych, a spośród pozostałych sklepów spożywczych głównie do owocowo-warzywnych. Produkty hurtowni docierają do sklepów osiedlowych, tradycyjnych, a także do polskich sklepów działających w ramach franczyzy.

Hurtownia rybna Mark zbywa swoje produkty w połowie na miejscu – tj. na Praskiej Giełdzie Spożywczej, a w połowie dostarcza towar do klienta. Do jego transportu używa własnych specjalistycznych samochodów z agregatami i chłodniami.

Ryby morskie świeże i mrożone Mark kupuje od dostawców m.in. z Norwegii i Islandii. Ryby słodkowodne pozyskuje w Polsce – pstrąg i karp z Lubelszczyzny, a pozostałe ryby słodkowodne przede wszystkim z gospodarstw rybnych na Mazurach. Dostawcy ryb morskich dowożą surowiec do firmy Mark. Z kolei świeże ryby słodkowodne, Mark do hurtowni na Praskiej Giełdzie przywozi własnym transportem.

Firma Mark, oprócz hurtowni rybnej na Praskiej Giełdzie Spożywczej, ma własny zakład przetwórstwa ryb, gdzie w procesie produkcyjnym stawia przede wszystkim na jakość – używając dużo mniej niezbędnych dodatków chemicznych niż inni przetwórcy w kraju. Ma także własne komory wędzarnicze opalane drewnem, przetwórnię śledzi i jako jedna z zaledwie dwóch firm w Polsce skóruje płaty rybne. Mark ma również kilka sklepów rybnych na terenie Radomia, a także w sklep firmowy w podradomskim Goździe i w Puławach. W tym roku otworzy kolejne dwa sklepy z własnymi produktami.

Handlem i przetwórstwem ryb Mark zajmuje się od 1991 roku. Zaczęło się od stoiska na targu… potem jeden sklep, drugi sklep, hurtownia, zakład przetwórstwa… Następnie – jakby zatoczenie i zamknięcie koła – od zakładu, znowu przez hurtownię i po kolejne sklepy…

W strukturze sprzedaży produktów, w hurtowni na Praskiej Giełdzie najwięcej schodzi śledzi, najmniej zaś świeżej ryby, bo ta zachowuje świeżość ledwie przez kilka dni. Po śledziach, Mark najwięcej sprzedaje ryb mrożonych, następnie wędzonych.

Lokalizacja klientów hurtowni Mark to nie tylko stolica i podstołeczne miasta – jak Pruszków, Otwock czy Legionowo, ale także odległe miejscowości na północy kraju, jak np. Bydgoszcz. W hurtowni zaopatruje się wiele podmiotów z Ząbek – w tym także wielu klientów indywidualnych.

Firma hurtowa Mark handluje na Praskiej Giełdzie Spożywczej od poniedziałku do piątku w godzinach – od 5:00 do 13:00 oraz w soboty, w godzinach – od 5:00 do 9:30.

Dokładną lokalizacje Hurtowni można zobaczyć Tutaj

Chętnie poznamy Twoją opinię. Tutaj

https://g.page/r/CZND1Sjf1WPIEB0/review

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i