fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Praska Giełda Spożywcza sponsorem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

  • Home
  • Praska Giełda Spożywcza sponsorem...
3 kw.

Praska Giełda Spożywcza sponsorem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

 

 Praska Giełda Spożywcza ufundowała główną nagrodę na Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych 2019. Nagroda, w postaci wysokiej klasy laptopa DELL, wraz z oprogramowaniem, trafiła do rąk zwycięzcy olimpiady Romana Bathelta – rolnika z województwa małopolskiego. Zwycięzca otrzymał także puchar ufundowany z tej okazji przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Doroczna olimpiada rolnicza jest adresowana do uczniów i studentów kierunków rolniczych oraz rolników indywidualnych do czterdziestego roku życia. XXXVII finał krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, zorganizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej, odbył się w 14 i 15 marca 2019 roku.

Finał krajowy olimpiady był podzielony na trzy etapy. Pierwszy odbył się w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, gdzie przystąpiło 59 uczestników wyłonionych w finałach wojewódzkich. Do drugiego etapu, tj. części praktycznej, zakwalifikowało się  33 uczestników z najlepszymi wynikami z części testowej. Dziesięciu najlepszych zmierzyło się w końcowym  etapie, w trakcie Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

Rywalizacja młodych rolników przyczynia się do wzbogacenia ich zawodowych umiejętności i pogłębienia wiedzy – co służy unowocześnieniu i podniesieniu efektywności polskiego rolnictwa.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i