fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Praska giełda spożywcza i tvp warszawa z „darem serca” w kozienicach

  • Home
  • PRASKA GIEŁDA SPOŻYWCZA I...
11 gru

Praska giełda spożywcza i tvp warszawa z „darem serca” w kozienicach

 

Praska Giełda Spożywcza, w ramach organizowanej co roku wspólnie z TVP Warszawa akcji charytatywnej „Dar Serca”, ofiarowała w przeddzień św. Mikołaja 2018 roku około tysiąca kilogramów produktów spożywczych dzieciom i młodzieży z Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach.

 

Upominki od PGS dla wychowanków tej placówki, w postaci indywidualnych paczek mikołajkowych ze słodyczami i cytrusami, przekazał dyrektor Janusz Dąbrowski. Jako gość specjalny akcję „Dar Serca” wsparł swoją obecnością marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Marszałek złożył dzieciom i ich opiekunom życzenia mikołajkowe i świąteczne. – Pragnę, aby wasze życie układało się pomyślnie, było w nim jak najwięcej ciepła, miłości, radości, serdeczności, a także żeby spełniały się wasze marzenia – mówił marszałek. Kozienicki samorząd reprezentował starosta Andrzej Jung, który podziękował organizatorom za objęcie kozienickiej placówki akcją charytatywną.

 

Dyrektor Janusz Dąbrowski podkreślił, że tegoroczna akcja pomocy, zorganizowana przez Praską Giełdę Spożywczą przy współpracy z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym, jest już ósmym  przedsięwzięciem pod wspólną nazwą „Dar Serca”. Jego celem jest pomoc, w postaci produktów spożywczych, wychowankom wybranej i za każdym razem innej placówki opiekuńczo-wychowawczej na Mazowszu. Dzięki tej pomocy zaoszczędzone przez placówkę środki finansowe mogą być przeznaczone dla wychowanków na cele dodatkowe, nieprzewidziane w budżecie placówki. „Dar Serca” dla podopiecznych wybranych placówek jest także okazją do spotkań z prezenterami telewizyjnymi.

 

Za przywiezione dary, wychowankowie z „Pandy” odwdzięczyli się gościom występami artystycznymi. Każdy z gości otrzymał również upominek własnoręcznie wykonany przez dzieci i młodzież.

 

Goszcząc u siebie pracowników telewizji, dzieci skorzystały ze sposobności, aby ich wypytać o interesujące szczegóły pracy przed kamerami. Dziennikarze, w tym prezenter pogody w TVP 3 Warszawa Jacek Łukaszewski, opowiadali o początkach swojej aktywności w telewizji, o problemach, z którymi muszą sobie radzić na co dzień, a także o technikach realizacji programów telewizyjnych. Wychowankowie kozienickiej „Pandy” zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie będą mogli odwiedzić siedziby Senatu oraz TVP Warszawa. Dyrektor placówki Zofia Karaś zapowiedziała, że z zaproszenia na pewno skorzysta.

 

Delegacja z Praskiej Giełdy Spożywczej przekazała ponadto placówce około tysiąca kilogramów produktów spożywczych ofiarowanych przez handlujące na Praskiej Giełdzie Spożywczej hurtownie:

 

– Agnes Sprzedaż Hurtowa owoców i warzyw Agnieszka Kruszewska

– Amigo Andrzej Chrust

– P.H.U. Arpol Arkadiusz Pióro

– Bis-Pak

– Bocial

– Bracia [Ślepowrońscy]

– Bruno Tassi Sp.K.

– Sprzedaż Hurtowa Owoców i Warzyw Andrzej Burdelas

– Hurt-Detal S.C. Sławomir Radajczyk, Jan Ciepierski

– Eurocash S.A.

– Firma Handlowa Marpol sp. z o.o.

– Global

– Gonciarz Opakowania M. Gonciarz i I. Gonciarz Spółka Jawna

– Grzegorz Chołuj

– Handel – Art. Spożywcze, Przemysłowe, Usługi Tartaczne Włodzimierz Gryciuk

– Jaczewski

– Jaspol sp. z o.o.

– Handel Owoce Warzywa Kyn-Pol Krzysztof Dołęga

– Lux Suchecka S.J.

– Polkond Sp. z o.o.

– Centrum Drobiowe Reg Drób Michał Strąk, Regina Strąk Spółka Jawna

– Roma Hurtownia Rolno-Spożywcza Roman Pazio

– Hurt-Detal Artykuły Spożywcze Henryk Rzepka, Marcin Makaruk

– Handel Hurtowy Robert Świątkiewicz

– Tano Dystrybucja Sp. z o.o.

– P.H. Tomas Tomasz Rybak

– Vicapol

– Zakład Mięsny Zbyszko Zbigniew Kruk

– PPHU Zbyszko Zbigniew Gogłoza

– Zemar P.Tatarczuk, W. Łojko, K.Zegarska S.J.

 

Dyrektor „Pandy” w Kozienicach Zofia Karaś podziękowała darczyńcom za przekazane dary. Podkreśliła, że dzięki produktom spożywczym ofiarowanym przez darczyńców z Praskiej Giełdy Spożywczej – pieniądze z budżetu placówki, które w zwykłym trybie zostałyby przekazane na zakup jedzenia, zostaną tym razem przeznaczone na wyjazd podopiecznych na wycieczkę.

 

TVP Warszawa z naszej wspólnej akcji „Dar Serca” wyemitowała reportaż w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim.

 

 

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i