fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Rekord Polski ustanowiony na Praskiej Giełdzie Spożywczej

  • Home
  • Rekord Polski ustanowiony na...
12 lis

Rekord Polski ustanowiony na Praskiej Giełdzie Spożywczej

60 kilometrów 260 metrów – taki dystans jest obecnie nowym rekordem Polski w 24-godzinnym pchaniu samochodu przez jednego człowieka. Ustanowienie tego rekordu miało miejsce na Praskiej Giełdzie Spożywczej, a dokonał tego znany wszechstronny wyczynowiec Wojciech „Sobieraj” Sobierajski.

Wydarzenie to odbywało się podczas przerwy sanitarnej:  od godz. 13:00 w sobotę 7 listopada – do godz. 13:00 w niedzielę 8 listopada br. i miało miejsce na odkrytym terenie handlowym na Praskiej Giełdzie Spożywczej. Samochód z kierowcą w środku, pchany przez Wojciecha Sobierajskiego, poruszał się siłą mięśni sportowca po wyznaczonej siedemsetmetrowej pętli.

Rywalizacja sportowa, będąca w tym przypadku zmaganiem się wyczynowca z samym sobą – z własnym zmęczeniem, potwornym bólem, cierpieniem i z dystansem.

Wojciech „Sobieraj” Sobierajski jest mieszkańcem Ząbek i wraz ze swoimi braćmi tworzy wybitnie usportowiony team, który jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród indywidualnych i zespołowych. On sam jest czterokrotnym medalistą mistrzostw świata w biegach z przeszkodami – w tym wicemistrzem świata na stumetrowym torze przeszkód.

Praska Giełda Spożywcza już od wielu lat uczestniczy i służy pomocą przy organizacji imprez sportowych, które cieszą się zainteresowaniem społeczności lokalnej. Czynimy to konsekwentnie i z przekonaniem. W ten sposób realizujemy w praktyce naszą społeczną odpowiedzialność biznesu.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i