fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień…

  • Home
  • Trzydzieści lat minęło jak...
23 wrz

Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień…

Praska Giełda Spożywcza obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Jubileuszowa uroczystość w ogrodach leśnych restauracji „Na Skrajnej” zgromadziła grono kilkuset gości. Przybyli działający na jej terenie operatorzy i ich kontrahenci. Obecni byli przedstawiciele instytucji współpracujących z Praską Giełdą, reprezentanci marszałka województwa mazowieckiego, jak również władze miasta Ząbki, gdzie Praska Giełda Spożywcza prowadzi swoją działalność.

Gości powitał Zenon Daniłowski – przewodniczący rady nadzorczej Praskiej Giełdy i jej długoletni prezes. Z osobna wymienił prowadzących handel operatorów, pracowników PGS, a także przyjaciół firmy z okresu całego trzydziestolecia. Przypomniał okoliczności powstania Praskiej Giełdy, która w krótkim czasie okazała się trafionym i uwieńczonym sukcesami projektem biznesowym. Jej początki były trudne i skromne, ale po niedługim czasie nastąpił okres dynamicznego rozwoju, a następnie licznych przekształceń, które były odpowiedzią na zmieniające się i często coraz trudniejsze warunki dla prowadzenia biznesu. Wyraził przekonanie, że firma poradzi sobie także z obecnymi zagrożeniami i zmieniającymi się warunkami działalności – ponieważ ci, którzy ją tworzą, mają nie tylko chęć do pracy, ale także pragnienie odnoszenia sukcesów!

Następnie nagrodzono osoby szczególnie zasłużone dla rozwoju handlu na Praskiej Giełdzie Spożywczej. Laureaci otrzymali statuetkę „Solidny Partner Praskiej Giełdy Spożywczej”, która od wielu lat jest przyznawana podczas uroczystości jubileuszowych PGS jako forma uhonorowania osób, instytucji i firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju Praskiej Giełdy Spożywczej. Jest ona wykonana ze szkła, a na podstawie w kształcie trapezu umieszczone jest jabłko inspirowane symbolem Praskiej Giełdy.

Statuetki otrzymali:

Pan Andrzej Chrust  –  właściciel firmy AMIGO

Pani Agnieszka Rogala  – Dyrektor Handlowy

Trzej muszkieterowie firmy „OSTROPOL” Mirosław , Bogusław, Waldemar Ostrowscy.

Pan Wojciech Jaworski – właściciel firmy „BIS-PAK”

Pan Tomasz Rybak – właściciel firmy „TOMAS”

Pan Sławomir Radajczyk – właściciel firmy Radajczyk

Państwo Mariusz i Beata Redawłaściciele firmy REDA

Pan Włodzimierz Gryciuk – właściciel firmy Gryciuk

  1. Państwo Iwona i Marian Dąbrowscy – współwłaściciele firmy „Amido „ Sp.J.

Pani Regina i Pan Michał Strąk – współwłaściciele firmy „REG-DRÓB”

Państwo Małgorzata i  Ireneusz  Gonciarz – właściciele firmy „GONCIARZ OPAKOWANIA”

Pani Ewa Ślepowrońska z domu Choromańska – właściciel firmy BRACIA

Pan Krzysztof Dołęga  – właściciel firmy „Kyn-Pol”

Przy okazji warto przypomnieć, że w 2016 roku z okazji  25-lecia Praskiej Giełdy Spożywczej wyróżnienia te zostały przyznane operatorom, którzy swoją działalność handlową na PGS prowadzą nieprzerwanie od jej powstania. A byli to: Sławomir Radajczyk, Małgorzata Kamińska, Andrzej Skoczek, Tomasz Lis, Arkadiusz Pióro, Bogdan Górecki i Roman Pazio. Otrzymali je także współtwórcy Praskiej Giełdy Spożywczej: Anna Staniszewska, Leszek Matusiak, Zygfryd Kielarski oraz Wiesław Wasilewski.

Statuetki wręczyli i dyplomy uznania dla tegorocznych laureatów przekazali: burmistrz miasta Ząbki Małgorzata Zyśk przewodniczący rady nadzorczej PGS Zenon Daniłowski oraz prezes Praskiej Giełdy Spożywczej Agnieszka Mostowska.

Statuetkami nagrodzone zostały również osoby, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do rozwoju Praskiej Giełdy, budowały jej wizerunek i siłę rynkową. A są to:

Roman Sobiecki – w latach 1996–2007 przewodniczący rady nadzorczej PGS (wcześniej Agro-Techniki S.A., obecnie prorektor Szkoły Głównej Handlowej;

Robert Perkowski – w latach 2006 – 2018 burmistrz miasta Ząbki, obecnie wiceprezes jednej z największych spółek paliwowych w Polsce;

Anna Godlewska – ponad 25 lat kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie;

Jerzy Boksznajder – w latach 1994–2006 burmistrz Miasta Ząbki;

Paweł Nowakowski – wiceprezes i dyrektor finansowy Praskiej Giełdy Spożywczej w latach 2002–2005, obecnie właściciel firmy Freezco i jej prezes;

Wacław Bilnicki – wieloletni członek rady nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej, obecnie prezes firmy z branży odnawialnych źródeł energii.

W imieniu nagrodzonych podziękował prof. Roman Sobiecki, mówiąc, że nominowanie na „solidnego partnera” zobowiązuje do dochowania partnerstwa Praskiej Giełdzie co najmniej przez następne trzydzieści lat.

Burmistrz Małgorzata Zyśk podkreśliła znaczenie obecności Praskiej Giełdy dla rozwoju handlu w Ząbkach i dla mieszkańców miasta, a także podkreśliła fakt długoletniej intensywnej współpracy samorządu miejskiego z Praską Giełdą. Przedstawicielom PGS z okazji jubileuszu wręczyła symbolizujące PGS „piękne jabłko” oraz pamiątkowy grawerton.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wystosował list jubileuszowy do Prezes Praskiej Giełdy – odczytany przez Wiesława Kołodziejskiego, wiceprzewodniczącego Rady Programowej. Marszałek wyraził uznanie dla rozwoju Praskiej Giełdy. Życzył satysfakcji z dokonań, energii do pracy i zainicjowania w przyszłości jeszcze wielu ambitnych przedsięwzięć. Marszałek przekazał też dla Praskiej Giełdy dyplom uznania.

Gratulacje Praskiej Giełdzie złożył również prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej Marek Traczyk.

W imieniu zarządu klubu Ząbkovia Ząbki serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu złożył prezes Jerzy Szczęsny, który podziękował za współpracę i za wkład Praskiej Giełdy w odnoszone przez ząbkowskie drużyny sukcesy sportowe.

Zenon Daniłowski pogratulował nagrodzonym, a uczestnikom jubileuszu życzył dobrej zabawy przy muzyce.

Dobrą zabawę zagwarantował z całą pewnością występ „Skanera” – czyli polskiej grupy muzycznej nurtu disco polo. Koncert zespołu pod kierunkiem Roberta Sasinowskiego – lidera zespołu i wokalisty – wypełniły znane przeboje, jak Wakacyjna miłość, Moja wolność, Lato w Kołobrzegu i wiele innych.

Przed sceną zgromadziła się liczba publiczność, która tańczyła w rytm muzyki mimo rzęsistego deszczu. Gorąca atmosfera stworzona przez zespół udzieliła się także tym, którzy bojąc się nieprzyjaznej aury, tańczyli w sali bankietowej, restauracyjnej i w rozstawionych namiotach.

Z okazji uroczystości, do sali bankietowej wprowadzono okazały jubileuszowy tort z zapalonymi flarami, którym następnie obdzielono wszystkich gości.

Organizatorzy, przewidując deszczową aurę, już na powitanie wręczyli gościom parasolki z logo Praskiej Giełdy. Służyły im one dobrze podczas imprezy, która przez cały czas, a szczególnie w części oficjalnej i muzycznej odbywała się w strugach deszczu. Na zakończenie goście zostali obdarowani również innymi gadżetami z logiem firmy: pendrive’ami, smyczami i kolorowymi opaskami.

Do dyspozycji wszystkich gości przez cały wieczór były dania i napoje w bogatym wyborze, serwowane przez restaurację „Na Skrajnej”.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i