fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Wiosenne warzywa i owoce na praskiej giełdzie spożywczej

  • Home
  • WIOSENNE WARZYWA I OWOCE...
30 maj

Wiosenne warzywa i owoce na praskiej giełdzie spożywczej

Świeże warzywa i owoce to znaczący segment sprzedaży żywności na Praskiej Giełdzie Spożywczej. Ich dystrybucją zajmują się wyłącznie polskie firmy hurtowe, specjalizujące się w handlu tymi produktami. Należą do nich: Banaszek, Bartosiak, Bocial, Burdelas, Górecki, Gryciuk, Kyn-pol, Michalski, Naszewska, Pióro, Pro Exo, Roma, Ślepowrońska, Świątkiewicz. Dzienny wolumen ich sprzedaży to wiele ton tych produktów, które trafiają do małych i średnich sklepów ogólnospożywczych, do warzywniaków, na targowiska, a także do restauracji, barów, miejsc zbiorowego żywienia w różnych instytucjach czy też jako zaopatrzenie firm cateringowych.

Hurtownie na Praskiej Giełdzie oferują w tym segmencie przede wszystkim wysokiej jakości produkt polski dzięki kontraktom ze sprawdzonymi lokalnymi producentami warzyw i owoców – uprawiającymi je na licznych plantacjach zlokalizowanych głównie na obszarze podstołecznym.

Krajowe nowalijki mają wśród klientów Praskiej opinię korzystniejszą od zagranicznych, ponieważ są bardziej świeże i uchodzą za lepiej przyswajalne – czyli takie, wobec których w procesie wegetacji użyto mniejszej ilości środków chemicznych i mają one, zdaniem klientów, wyższe walory smakowe.

W ofercie młodych warzyw spod osłon są m.in. czosnek, cebula dymka, pomidory, ogórki, szczypiorek, koperek, kapusta, sałata, kalarepa, rzodkiewka, nać pietruszki, botwina, marchew, szpinak i młode ziemniaki. Ceny tych nowalijek są na Praskiej Giełdzie konkurencyjne wobec innych miejsc sprzedaży, jako że pochodzą one bezpośrednio od producentów.

Przełom maja i czerwca otwiera pełnię sezonu na cieszące się zawsze ogromną popularnością krajowe owoce wiosenne, jakimi są przede wszystkim truskawki, a następnie czereśnie. Są one coraz tańsze i należy sobie tylko życzyć, by sezon na nie był jak najdłuższy. Pojawiają się także pierwsze polskie maliny. Z każdym tygodniem owoców z lokalnych plantacji będzie na Praskiej Giełdzie Spożywczej coraz więcej, a ich cena będzie coraz niższa.

Chętnie poznamy Twoją opinię. Tutaj

Aktualne notowania cenTutaj

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i