fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Wójt roku w głosowaniu ogólnopolskim

  • Home
  • Wójt roku w głosowaniu...
8 kw.

Wójt roku w głosowaniu ogólnopolskim

 Wójtem Roku 2018 został Ryszard Jędruch – wójt gminy Tryńcza w województwie podkarpackim. Uroczysta gala Wójta Roku, której partnerem była Praska Giełda Spożywcza, odbyła się 6 kwietnia br. w siedzibie Telewizji Polskiej.

Gratulacje od Praskiej Giełdy Spożywczej, wraz upominkami, przekazał zwycięzcy oraz pozostałym laureatom dyrektor PGS Janusz Dąbrowski.

Konkurs na Wójta Roku jest organizowany od osiemnastu lat przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej. Celem plebiscytu jest wyłonienie wójta, który w minionym roku mógł się poszczycić największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej lokalnej społeczności.

Kandydatury wójtów mogli zgłaszać mieszkańcy gmin, instytucje i organizacje. Głównym kryterium wyboru laureata były osiągnięcia na rzecz gminy. Kapituła Konkursu zakwalifikowała do finału dziesięciu wójtów z różnych stron kraju. Zwycięzcę wyłonili telewidzowie w głosowaniu SMS-owym.

– Konkurs ten to wybór pewnego wzoru do naśladowania. Tu, aby odnieść sukces, trzeba być człowiekiem darzonym szacunkiem i zaufaniem – podkreślił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Honorowy patronat na konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W jego imieniu laureatom pogratulował sekretarz stanu  Andrzej Dera.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i